- Bemutatkozás
- Hírek
- Kar
- Választás 2023
- Dokumentumok
- ETIKA
- Pályázatok
- Kedvezmények
- Kapcsolat
- Baranya vármegye
- Bács-Kiskun Vármegye
- Békés Vármegye
- Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye
- Budapest Főváros
- Csongrád-Csanád Vármegye
- Fejér Vármegye
- Győr-Moson-Sopron Vármegye
- Hajdú-Bihar Vármegye
- Heves Vármegye
- Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye
- Komárom-Esztergom Vármegye
- Nógrád Vármegye
- Somogy Vármegye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye
- Tolna Vármegye
- Vas Vármegye
- Veszprém Vármegye
- Zala Vármegye
Földügyi szabályozás és társadalmi gyakorlat a 16-20. században
2021. november 3-án a Magyar Nemzeti Levéltár Pest Megyei Levéltára adott otthont a már hagyományosnak mondható közigazgatástörténeti konferenciának, amelyet a Magyar Kormánytisztviselői Kar és a Magyar Nemzeti Levéltár szervezett. Az elhangzó előadások a földügyi szabályozást és igazgatást járták körül az oszmán hódoltság korától egészen a pártállami korszakig
Szabó Csaba, a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatója köszöntőjében kiemelte: a föld az emberiség történelmének egyik legfontosabb része, hiszen a kötődésről, a birtokról, az életről szól. A magyar történelmet is leképezik az ingatlan tulajdoni formáinak változásai és az ehhez kapcsolódó államhatalmi, államigazgatási tevékenységek. Köszöntőjét azzal zárta, hogy a közigazgatástörténet tisztelete miatt szervez a földügyről konferenciát a Magyar Nemzeti Levéltár a Magyar Kormánytisztviselői Karral közösen.
Magyar Kormánytisztviselői Kar elnöke, Palich Etelka megnyitó beszédében rámutatott: a közigazgatás történetének kiemelten fontos része a földügyi szabályozás, mivel annak társadalomformáló szerepe volt a történeti korokban. A magyar földtulajdon értéke jelentős, amelyet az uniós és hazai támogatások csak tovább növeltek. A földügyi szervezetrendszer szolgáltatási és igazgatási feladatköre egyre nagyobb és komplexebb, így a nemzetgazdaság megkerülhetetlen tényezője.
A szakmai előadások megtekinthetők és meghallgathatók a Magyar Nemzeti Levéltár honlapján:
Országos Iroda