- Bemutatkozás
- Hírek
- Kar
- Választás 2023
- Dokumentumok
- ETIKA
- Pályázatok
- Kedvezmények
- Kapcsolat
- Baranya vármegye
- Bács-Kiskun Vármegye
- Békés Vármegye
- Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye
- Budapest Főváros
- Csongrád-Csanád Vármegye
- Fejér Vármegye
- Győr-Moson-Sopron Vármegye
- Hajdú-Bihar Vármegye
- Heves Vármegye
- Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye
- Komárom-Esztergom Vármegye
- Nógrád Vármegye
- Somogy Vármegye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye
- Tolna Vármegye
- Vas Vármegye
- Veszprém Vármegye
- Zala Vármegye
Országházi látogatások emlékkönyvéből
2019 novemberének utolsó teljes hétvégéjén az utolsó, a tizenötödik turnus is meglátogatta az Országházat. A programsorozatot a Fővárosi Területi Elnökség szervezte az Országos Elnökség támogatásával. A látogatói turnusok számából is egyértelmű, hogy a programot folyamatos érdeklődés kísérte, az év minden időszakában zajlottak az Országház bemutatására szolgáló, idegenvezetéssel kísért látogatások. A látogatásokon nemcsak a kormánytisztviselők, hanem családtagjaik is nagy számban vettek részt.
A fővárosi területi elnök egy kormánytisztviselő társa által pár mondatba foglalt élménybeszámolót is eljuttatott az Országos Iroda részére:
„A bejáratnál kaptunk egy fülhallgatót, amivel jobban hallhattuk az idegenvezető előadását, a hölgy nagyon kedves és segítőkész volt.
Megnéztük a főlépcsőt, a kupolacsarnokot, ahol körben 16 magyar király szobra látható. Itt találhatóak a koronaékszerek, amit folyamatosan őrség vigyáz.
Az Országház elrendezése teljesen szimmetrikus, az épület ugyanis kétkamarás országgyűlés számára készült 1896-ban. Az északi szárnyban a felsőház, a déli szárnyban az alsóház ülésterme kapott helyet. A két ülésterem tükörképe egymásnak. A parlamenti ülésekre ma az alsóházi termet használják. Érdekesség, hogy az alsóházi társalgóban a padlószőnyeg piros, a felsőháziban viszont kék, lévén a felsőház tagjai hagyományosan nemesek voltak, akikről azt tartották, hogy kék a vérük. Érdekesség még, a folyosókon elhelyezett számozott szivartartók, ahol a képviselők a szivarjaikat hagyták, addig, amíg bementek az ülésterembe szavazni. Ma már az egész épületben tilos dohányozni. Az épületben központi fűtés van, egy külön épület az egyik utcában, az maga a kazánház, onnan jön át a meleg levegő. A hűtést is megoldották már az 1880-as években. jégtömbökből származó hideg levegőt pumpáltak be a termekbe.”
Országos Iroda