- Bemutatkozás
- Hírek
- Kar
- Választás 2023
- Dokumentumok
- ETIKA
- Pályázatok
- Kedvezmények
- Kapcsolat
- Baranya vármegye
- Bács-Kiskun Vármegye
- Békés Vármegye
- Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye
- Budapest Főváros
- Csongrád-Csanád Vármegye
- Fejér Vármegye
- Győr-Moson-Sopron Vármegye
- Hajdú-Bihar Vármegye
- Heves Vármegye
- Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye
- Komárom-Esztergom Vármegye
- Nógrád Vármegye
- Somogy Vármegye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye
- Tolna Vármegye
- Vas Vármegye
- Veszprém Vármegye
- Zala Vármegye
Együttműködés a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel
Hosszú távú közigazgatási szakmai együttműködés jött létre a Magyar Kormánytisztviselői és Állami Tisztviselői Kar és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem között.
Az együttműködési megállapodást a Magyar Kormánytisztviselői és Állami Tisztviselői Kar elnöke Palich Etelka és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora Prof. Dr. Patyi András írta alá ünnepélyes keretek között a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rektori Tanácsának 2018. június 19-i ülésén. Az ünnepélyes eseményen az Állami Számvevőszék is megújította együttműködését a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel (a továbbiakban: NKE) aláírt közigazgatási szakmai együttműködési megállapodás célja az integritás értékeinek közszolgálatban történő erősítésén túl a kormánytisztviselők és állami tisztviselők szakmai munkájának támogatása, valamint a közigazgatás presztízsének folyamatos emelésében való közreműködés.
Az NKE rektora Prof. Dr. Patyi András beszédében kiemelte; 2012-ben a Magyar Kormánytisztviselői és Állami Tisztviselői Kar (a továbbiakban: MKK) létrehozásának folyamatában személyesen vett részt, mivel mindig fontosnak tartotta, hogy a közszolgálatban dolgozók önálló szakmai érdekképviselettel rendelkezzenek.
Palich Etelka elnök asszony beszédében kitért arra, hogy kiemelten fontos a közigazgatásban dolgozók szakmai megbecsültségének növelése és a napi szakmai feladatok színvonalának folyamatos emelése, valamint emellett külön figyelmet kell fordítani arra is, hogy az Egyetemről kikerülő fiatal szakemberek számára vonzó szakmai pálya legyen a közszolgálat.
Az MKK és az NKE közös érdeke, hogy az MKK több mint 80 ezer fős tagságának gyakorlatban megszerzett tudására, illetve a valós igényekre támaszkodva valósuljanak meg a jövőbeni közigazgatási képzések, melyek szilárd alapokat biztosítanak rövid és hosszútávon egyaránt a közigazgatási feladatok ellátásában és erősítik a közjó iránti elköteleződést is.
Budapest, 2018. június 19.
Országos Iroda