- Bemutatkozás
- Hírek
- Kar
- Választás 2023
- Dokumentumok
- ETIKA
- Pályázatok
- Kedvezmények
- Kapcsolat
- Baranya vármegye
- Bács-Kiskun Vármegye
- Békés Vármegye
- Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye
- Budapest Főváros
- Csongrád-Csanád Vármegye
- Fejér Vármegye
- Győr-Moson-Sopron Vármegye
- Hajdú-Bihar Vármegye
- Heves Vármegye
- Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye
- Komárom-Esztergom Vármegye
- Nógrád Vármegye
- Somogy Vármegye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye
- Tolna Vármegye
- Vas Vármegye
- Veszprém Vármegye
- Zala Vármegye
Mit és mennyit sportoljak?
A testmozgás típusának, gyakoriságának és intenzitásának optimális kombinációja a népesség különböző csoportjai számára ma még nem tökéletesen ismert.
Kétféle lehetőségben van egyetértés a felnőttek testedzését illetően:
- egyrészt ajánlott naponta legalább 30 percnyi, intenzív testmozgás. Ez nem feltétlenül egy 12 órás túlélő kalandot jelent, hanem elégséges lehet a gyalogjárás munkahelyről hazafelé. Lehet egy félórás gyaloglás ebéd után a közeli parkban vagy a libalegelőn. Lehet kirándulás vagy táncos összejövetel. Lehet kora reggeli úszás a munkatársakkal,
- másrészt a szakemberek megegyező véleménye, hogy a felnőtteknek hetente legalább három alkalommal 60 percnyi sportmozgásra van szüksége.
Ahhoz, hogy sportoláskor a szervezetet megfelelő inger érje, azaz a terhelés elegendő legyen, szükséges, hogy a percenkénti pulzusszám érje el minimum a 180 mínusz életkor értéket. Ez legkönnyebben az ún. állóképességi sportokkal valósítható meg, mint például: a gyaloglás, az úszás, a futás, a kerékpározás, a Nordic Walking, az evezés, a táncolás, a sífutás, a korcsolyázás. Ezeknek a sportágaknak még az is az előnye, hogy többnyire a szabadban, a természetben, jó levegőn űzhetőek.
Természetesen a többi sportág, például a kedvelt labdajátékok is tökéletesen alkalmasak rendszeres sportolásra, ha megfelelő technikai szinten végzik azokat.
Energiaegyensúly-táblázat 1.
kb. 100 kalória |
100 kalóriával egyenértékű testmozgás / kilogrammos személyenként |
|
|